Які існують види корму для собак


Коли Ви вперше приносите додому цуценя, дуже легко захопитися і потрапити у полон емоцій. Але якщо Ви хочете, щоб Ваш улюбленець добре себе почував, Вам потрібно усвідомити, що тепер Ви – власник собаки, і Вам необхідно давати цуценяті в процесі росту усе, що йому необхідно, і, насамперед, здорове харчування. На жаль, багато людей думають, що єдиним способом купувати їжу для собак є прогулянка до зоомагазину і придбання товару. Багато людей купують корм для собак, звертаючи увагу тільки на ціну або дивлячись на красиві малюнки на упаковці. Ці власники не розуміють, що їхні дії можуть негативно вплинути на їх улюбленців і забезпечити їм життя повне проблем зі здоров’ям.

Хоча це може здатися перебільшенням, Ви не повинні недооцінювати користь правильного харчування. Як і людям, собакам потрібно збалансовувати певні поживні речовини в раціоні, щоб добре розвиватися. Оскільки Ваш улюбленець не може відкрити холодильник і приготувати їжу для себе, Вам слід обирати високоякісні продукти для собак, що забезпечать його харчові потреби. Але як Ви визначаєте, які продукти корисні для Вашого собаки, а які ні? Це завдання ускладнюється тим, що корми для наших чотирилапих улюбленців представлені різними видами, і їх продають десятки різних компаній.

Якщо Ви справді хочете найкращого для Вашого собаки, Ви навчитеся вирізняти якісний корм, проте для початку Ви маєте зрозуміти основні потреби у харчуванні Вашого улюбленця. Якщо Ви не знаєте, які поживні речовини потрібні Вашій собаці, Ви не зможете судити про корми для домашніх тварин. На щастя, DogFood.Guide допоможе Вам на у цій справі. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше про те, які існують корми для собак, і про потреби Вашого улюбленця у харчуванні. Ви також знайдете корисну інформацію про те, на що звертати увагу на етикетках кормів. Ця інформація та оновлені відклики та огляди кормів для собак допоможуть вам знайти ідеальну формулу для Вашого улюбленця.

Які існують види корму для собак?

Лише кілька десятиліть тому вибір кормів для собак був досить обмеженим і більшість з них мали форму традиційних гранул. Проте зараз, йдучи до зоомагазину, Ви бачите дещо більше, ніж просто полиці з упаковками сухого корму. У сучасному магазині для тварин є традиційні сухі корми, але існує безліч інших варіантів: сирі заморожені формули, що зберігаються в морозильних камерах, свіжі корми для собак, які зберігають у холодильниках, і навіть дегідратовані та ліофілізовані формули, які розділяють полицю з асортиментом консервованих продуктів. Різноманіттю немає кінця!

Коли доступно стільки варіантів кормів для для собак, власники мають можливість вибрати корм, який відповідає індивідуальним потребам і смакам їх улюбленців. Корми доступні в різних цінових категоріях, щоб Ви могли знайти високоякісний продукт, який відповідає Вашому бюджету.  Щоб Ви зрозуміли, які корми для собак представлені на ринку, ось список видів, які можна знайти на полицях зоомагазинів:

• запечені;
консервовані;
діабетичні;
сухі;
заморожені;
свіжі сирі;
заморожені сирі;
без глютену;
без зерна;
висококалорійні;
з високим вмістом харчових волокон;
з високим вмістом білків ;
дегідратовані;
гіпоалергенні;
формули з обмеженими інгредієнтами;
формули з низьким вмістом вуглеводів;
низькокалорійні;
формули з низьким вмістом жирів;
формули з низьким вмістом фосфору;
формули з низьким вмістом натрію;
вологі;
органічні;
ветеринарні;
формули з для собак з чутливою шкірою / шлунком;
напіввологі;
веганські.

Окрім різноманіття видів, багато виробників кормів для тварин також пропонують формули, спеціально розроблені для собак різного віку та розміру. Корми для собак певного віку зазвичай називають формулами "життєвого циклу", і вони можуть бути розроблені для цуценят, дорослих та старих собак. Формули, що діляться по розміру, зазвичай представлені у чотирьох категоріях: мініатюрні, малі, середні та великі чи гігантські породи. Ці формули забезпечують збалансоване харчування, яке відповідає унікальним потребам в енергії та поживних речовинах собак різних розмірів.

Гіпоалергенні формули та формули, що містять новий білок
Вище у статті згадується багато різних видів корму для собак, включно з різними варіаціями сухих та вологих формул. Існує одна категорія, яка заслуговує на додаткове пояснення – гіпоалергенні корми для собак або корми, що містять новий білок. Ці два терміни іноді використовуються взаємозамінно, хоча вони насправді зовсім різні.

Ви, можливо, думаєте, що гіпоалергенна дієта - це просто формула, яка не містить інгредієнтів, на які у Вашого улюбленця алергія, але насправді такі корми специфічні і виготовленої спеціальним способом. Є дві речі, які необхідно зробити, щоб виготовити такі корми для собак. По-перше, білок, який використовується в формулі, гідролізується, і це означає, що його ріжуть на шматочки достатньо невеликі, щоб імунна система собаки не змогла їх розпізнати. Це запобігає алергічній реакції. По-друге, білки хімічно відокремлюють від вуглеводів, роблячи їх чистим джерелом крохмалю. Є лише кілька виробників кормів для домашніх тварин, які пропонують такі гіпоалергенні формули, і вони, як правило, використовують курку або сою як джерело білка.

Корми для собак з новим  білком, як і гіпоалергенні корми, мінімізують ризик розвитку алергічної реакції. Різниця полягає в тому, як ця мета досягається, і це досить просто. Як випливає з назви, формули з новим білком містять такі його джерела, які Ваш собака наврядчи споживав раніше. Окрім цього, ці формули також, як правило, виробляються з єдиного джерела вуглеводів, часто також нового. Вибираючи нову білкову дієту для Вашого собаки, обов'язково прочитайте інгредієнти ретельно, щоб переконатись, що інші джерела білка або вуглеводів, які можуть викликати алергію, не використовуються.

Ось список деяких нових білків, які Ви можете знайти в гіпоалергенних формулах корму для собак:

Бізон - нежирне джерело білка, поживне і багате жирними кислотами омега-3. Також містить велику кількість селену, вітаміну Е і бета-каротину;
Качка – качка, як правило, жирніша, ніж будь-яка інша птиця, але 2/3 з цього жиру – корисний і багатий на вміст заліза, селену, цинку та вітамінів Bi;
Оселедець - це вид риби з високим вмістом жиру, але більшість з них - омега-3 жирні кислоти. Оселедець також багатий білком, вітаміном В-12, цинком і вітаміном D;
Кенгуру - ще одне джерело протеїну, багате цинком, залізом та вітаміном В-12;
Кролик - це більш концентроване джерело білку, ніж курка та яловичина, багате залізом, фосфором, калієм та селеном;
Сьомга - ця риба з високим вмістом жирів містить в собі найбільше омега-3 жирних кислот і є чудовим джерелом протеїну. Сьомга також багата вітамінами В-12, вітаміном D, селеном, фосфором і вітаміном В-6;
Оленина - нежирне джерело червоного м'яса, багате залізом, ніацином, рибофлавіном і вітаміном В-6, а також L-карнітином.

Пам'ятайте, що білки з переліку вище вважаються новими для більшості собак, але не для всіх. Якщо Ваш собака куштував один з білків у цьому списку, і алергія почала розвиватись, Вам доведеться знайти дієту з обмеженим вмістом інгредієнтів або гіпоалергенний корм, виготовлений з іншого білка. Нові білки значно зменшують ризик виникнення алергії на корм для собак, але вони не повністю усувають його: алергія може розвинутись будь-коли, особливо при повторному вживанні.

Особливі дієтичні формули

Є багато різних термінів, які використовуються для позначення спеціальних дієтичних формул. Ви, мабуть, знайомі з формулами ветеринарного корму для собак, або Ви можете знати про них як про лікувальні формули. Ці корми розроблені для вирішення таких конкретних проблем як цукровий діабет, серцеві захворювання, інфекції сечових шляхів, захворювання нирок та багато іншого. Важливо зазначити, що ці формули не слід розглядати як замінник ветеринарної допомоги, але вони можуть використовуватися як частина цілісного лікування для вирішення проблем зі здоров’ям Вашого собаки.

При покупці корму для собак за рецептом, Ви можете помітити, що коштують такі формули дорого, і що більшість брендів, які їх продають, можна знайти в наших 1-, 2-, і 3 - зіркових списках рейтингу корму для собак. Той факт, що такі формули значною мірою пропонують виробники корму для тварин з низькою якістю, змушує багатьох вважати, що вони є ніщо інше як спроба цих брендів заробити кошти на власниках собак, які погано орієнтуються у виборі корму для свого улюбленця. Незважаючи на те, що існує велика суперечка щодо корму для собак за рецептом та ветеринарних дієт, є дані, що дозволяють припустити, що ці формули працюють.

Коли мова йде про дієту Вашого собаки, перед Вами складний вибір. Необхідно не лише забезпечити задоволення основних потреб улюбленця, а й врахувати будь-які спеціальні дієтичні обмеження, які в нього можуть бути. Замість того, щоб купляти формули за рецептом та ризикувати годувати собаку продуктом з низькоякісними інгредієнтами, Вам, можливо, захочеться провести деякі дослідження, щоб дізнатись, які саме дієтичні зміни можуть принести користь Вашому улюбленцю, і знайти формулу, що відповідає цим вимогам. У багатьох випадках Ви можете знайти спеціальну дієтичну формулу, яка дає ті самі переваги, як і дієта за рецептом, але за рахунок використання більш якісних інгредієнтів. Щоб Ви зрозуміли, про що йде мова, ось загальний огляд деяких найбільш поширених типів спеціальних дієтичних формул корму для собак:


 • Діабетичні - собаки з цукровим діабетом борються з високим вмістом цукру в крові, тому їм потрібна дієта з високим вмістом білка і обмеженим вмістом вуглеводів. Будь-які вуглеводи, які використовуються у формулі, повинні бути з низьким глікемічним індексом щоб вони не викликали спайки цукру в крові;
 • Висококалорійні - висококалорійна дієта, як правило, призначена для активних та робочих порід, а також собак, яким потрібно набрати вагу. Калорійні продукти для собак, як правило, багаті як білками, так і жирами - жир особливо важливий для збільшення вмісту калорій у кормі;
 • З високим вмістом харчових волокон - волокно є важливим для підтримки здорового травлення Вашого собаки, але більшість собак потребують не більше 5% волокна в їх раціоні. Для собак, які мають надлишкову вагу, діабет, і собак, що страждають від запорів або діарей, може знадобитися формула  з високим вмістом волокон;
 • Гідролізовані - цей тип корму призначений для собак, які мають алергію або чутливість до таких білків як яловичина, курка, риба та баранина. Гідролізоване м’ясо порізане на маленькі шматочки, щоб знизити ризик алергічної реакції;
 • З низьким вмістом вуглеводів - дієта з низьким вмістом вуглеводів корисна для собак, які страждають від цукрового діабету, якщо вуглеводи, які використовуються в кормі, мають низький глікемічний індекс. Такі корми можуть також допомогти собакам, які страждають різними порушеннями травлення;
 • Низькокалорійні - цей тип корму зазвичай розроблений для собак, які мають зайву вагу або ожиріння. Високоякісна низькокалорійна дієта містить багато білка для підтримки м'язової маси тіла Вашого улюбленця, а також невеликий вміст жиру, щоб обмежити калорії;
 • З низьким вмістом жирів - хоча такий корм може допомогти собакам, які мають надмірну вагу або ожиріння, цей вид корму зазвичай призначений для тварин, які страждають від панкреатиту, гіперліпідемію чи запального захворювання кишечника. Деяким собаки також важко переварювати жир, у цьому випадку така дієта також підійде;
 • З низьким вмістом фосфору - дієта з низьким вмістом фосфору, як правило, рекомендується для собак з проблемами нирок, а також якщо Ваш собака страждає від протеїнурії;
 • Легкоперетравлювані - цей вид корму для собак виробляється з використанням легкозасвоюваних інгредієнтів, які майже повністю метаболізуються під час процесу травлення, тому кількість екскрементів зменшується. Такі корми, як правило, рекомендується для собак з запальним захворюванням кишечника та хронічною діареєю;
 • З низьким вмісту натрію – всім собакам необхідно мати натрій в раціоні, але дієта з низьким вмістом натрію може знадобитися, якщо улюбленець страждає певними вадами серця.
Перед тим, як змінювати харчування Вашого собаки на спеціальну дієтичну формулу, подібну до перелічених вище, Ви повинні бути впевнені, що отримаєте схвалення від ветеринара. Ваш ветеринар пройшов багаторічну підготовку, щоб зрозуміти організм собаки, тому не думайте, що Ви знаєте краще просто тому, що провели годину в онлайн-дослідженнях. Однак, Ви можете отримати від нього пораду і на основі цього вибрати високоякісну формулу для Вашого улюбленця, яка також забезпечить унікальні дієтичні потреби Вашого собаки.

Органічні та холістичні корми для тварин

Хоча існують організації, які встановлюють певні обмеження та правила для виробників корму для тварин, в цілому контроль над цим виробництвом менш врегульований, ніж контроль над харчуванням людей. Наприклад, FDA опублікувала визначення для конкретних слів, які використовуються у твердженнях, що стосуються харчових продуктів. Однак, коли справа доходить до корму для домашніх тварин, правила не настільки суворі. Насправді, багато слів, що використовуються для опису продуктів, які ви бачите на полицях магазинів для тварин, не мають жодного офіційного визначення: це означає, що виробники корму для тварин можуть використовувати їх як їм подобається. Наприклад, слово "натуральне" не має чіткого визначення: це, як правило, означає, що продукт не містить штучних барвників або консервантів. Хоча інгредієнт каррагінан є природною речовиною, отриманою з водоростей, він був визнаний потенційно небезпечним для домашніх тварин.

Винятком із цього правила є слово "органічний". Для того, щоб харчовий продукт (як для людей, так і для тварин) був зазначений як органічний, він повинен відповідати певним вимогам. Органічні продукти не мають містити синтетичних гормонів, антибіотиків, пестицидів та консервантів, а також не можуть бути генетично модифіковані, опромінені або вирощені в хімічних добривах. Існують різні рівні органічних продуктів відповідно до USDA, кожна з яких має власну етикетку:


 • 100% органічний - всі інгредієнти органічні. Може бути відображений знак органічної сертифікації на передній частині упаковки; 
 • Органічний - принаймні 95% інгредієнтів органічні. Може бути відображений знак органічної сертифікації на передній частині упаковки;
 • Зроблено з органічних інгредієнтів - принаймні 70% інгредієнтів є органічними. На передній частині упаковки може бути написано "зроблено з органічних інгредієнтів", але немає знаку органічної сертифікації;
 • Менше 70% органічних складників – можуть бути перераховані органічні інгредієнти, але слово "органічний" не може використовуватися на передній частині упаковки.
Деякі інші терміни, які Ви можете побачити на високоякісних кормах для домашніх тварин: "холістичний" або "придатний для харчування людей". Проте Ви повинні пам'ятати, що навіть якщо корм виготовлений з інгредієнтів, придатних для споживання людиною, йому не можна дати стандарт, якщо він не виробляється безпосередньо для людини. Ось чому Ви можете побачити корм для домашніх тварин, який містить твердження "зроблено з 100% інгредієнтів, придатних для харчування людей". Виробники не можуть просто вийти і сказати, що корм придатний для харчування людей, якщо він зроблений на підприємтсві, що виробляє корм для тварин.

Хоча "органічний" та "придатний для харчування людей" мають певні визначення, "холістичний", що досить часто використовується для позначення високоякісних натуральних кормів для тварин, не має офіційного визначення. Відповідно до "Мерріам-Вебстер", визначення слова "холістичний" звучить так: "цілісний, а не розбитий на частини". Це не зовсім добре пояснює те, як цей термін може бути застосований до корму для домашніх тварин, але деякі виробники використовують це, щоб показати, що їх корми призначені для живлення всього тіла собаки, а не тільки для наповнення шлунку. Деякі інші особливості холістичного корму для домашніх тварин можуть бути такими:


 • Виготовлено з 100% натуральних компонентів, без штучних добавок;
 • Виготовлено з цільного зерна, без наповнювачів або субпродуктів;
 • Виготовлено з таких високоякісних тваринних білків як м'ясо, птиця та риба;
 • Виготовлено зі свіжих фруктів та овочів;
 • Виготовлено з вітамінами та мінералами для збалансованого харчування.

Якщо подумати, існує безліч різних слів, які можна  використовувати, щоб відповідати цим вимогам: природний, корисний, цілісний. Це показує, що вибір високоякісного корму для собак - більше, ніж читання передньої частини упаковки. Для того, щоб дійсно визначити якість корму для домашніх тварин, потрібно зрозуміти потреби у харчуванні Вашого собаки та ознайомитись з інформацією на упаковці, щоб побачити, наскільки продукт відповідає цим потребам.

Розуміння потреб у харчуванні Вашого собаки
Тепер, коли у Вас є уявлення про те, які існують корми для собак, Ви повинні навчитися визначати, чи відповідає певна формула потребам Вашого собаки. Перш ніж це зробити потрібно знати, які саме харчові потреби у Вашого улюбленця. Перше, що Вам потрібно знати, це те, що собаки - м'ясоїдні тварини, але не повністю хижі, як кішки: дикі вовки час від часу споживають рослинну їжу, коли не існує інших альтернатив. Тим не менш, Ваш собака має обмежену здатність переварювати рослинні продукти, тому більша частина харчування повинна бути тваринного походження: м'ясо, птиця, морепродукти та яйця.

Як і люди, собаки потребують балансу трьох основних поживних речовин: білків, жирів та вуглеводів, які також відомі як макронутрієнти. Будучи м'ясоїдними тваринами, собакам необхідно мати високий рівень білку в раціоні, щоб забезпечити зростання та розвиток цуценят та підтримувати свою м'язову масу у дорослому віці. Білки складаються з 23 різних амінокислот, і організм Вашого улюбленця здатний синтезувати всього 10 з них. Ці решта 10 називаються незамінними амінокислотами і вони повинні надходити з харчування. Merck Veterinary Manual рекомендує 18% як мінімальний вміст білка в раціоні для дорослих собак і 22% для цуценят.

Після білку, жир є наступним найважливішою поживним речовиною для собак, оскільки забезпечує висококонцентроване джерело енергії, а також підтримку імунної системи, шкіри та хутра. Як і білок, жири повинні надходити з джерел тваринного походження для максимальної біодоступності. Merck Veterinary Manual рекомендує 5% як мінімальний вміст жиру в раціоні для дорослих собак і 8% для цуценят. Проте ідеальний вміст білків та жирів для собак є набагато вище цих мінімумів. Чим більше білка Ваш собака отримує в своєму раціоні, тим краще, а тварини з швидким метаболізмом і високоактивні тварини потребують додаткового жиру в харчуванні, щоб задовольнити свої енергетичні потреби.

Хоча собаки мають дуже обмежену здатність переварювати рослинні продукти, вуглеводи дають Вашому собаці енергію, а також харчові волокна. Мета полягає в тому, щоб вибрати високозасвоювані вуглеводи і зберегти загальний вміст харчових волокон в раціоні собаки на досить низькому рівні: не більше 5%. Засвоювані вуглеводи для собак – це крохмалисті овочі, цільні зерна та бобові. Ваш собака також потребує певних вітамінів і мінералів (загальновідомі як мікроелементи), а також улюбленці можуть отримати користь від деяких добавок, таких як пребіотики та пробіотики. Повна та збалансована дієта для собак відповідатиме мінімальним вимогам вмісту білка та жиру, низькому або середньому вмісту вуглеводів та балансу шляхом додавання вітамінів і мінералів.

Як знайти високоякісний корм для собак?

Тепер Ви знаєте основні потреби у харчуванні Вашого собаки. Це означає, що Ви готові піти до зоомагазину, чи не так? Можливо, ні. Знання того, що потребує Ваш улюбленець не обов'язково означає, що Ви можете прочитати етикетку для тварин. Якщо Ви не зможете інтерпретувати інформацію, написану на упаковці, Ви не знатимете якої якості корм. Важливо усвідомлювати, що Ви не завжди маєте повірити в те, що Ви бачите і читаєте на упаковках корму для тварин: маркетинг не настільки жорстко регулюється в промисловості харчування для тварин, як це робить FDA в промисловості людського харчування. Компанії мають право використовувати терміни "преміум" та "холістичний" на своїх кормах без будь-яких обмежень.

Незважаючи на те, що маркетинг у виробництві корму для домашніх тваринах менш регульований, етикетки для домашніх тварин все ще повинні мати певні речі. На упаковці корму для домашніх тварин необхідно вказати наступне:

назва бренду та продукту;
назва виду, для якого призначений продукт;
кількість або вагу;
гарантований аналіз білку, сирої жиру, жиру та вологості;
список інгредієнтів, розташованих у порядку спадання;
відповідність харчування;
інструкції з годівлі, зазвичай визначається за вагою;
назва та контактна інформація виробника / дистриб'ютора.

Це найменше, що має бути на упаковці товару для домашніх тварин, але виробники продуктів для домашніх тварин можуть додавати іншу інформацію. Деякі компанії, наприклад, вказують вміст калорій, а також додаткові поживні речовини в гарантованому аналізі.

Щоб знайти високоякісний корм для собак, Ви повинні мати змогу переглядати несуттєву інформацію на етикетці, щоб дізнатись дійсно важливу. Багато виробників кормів зображають на упаковках кольорові фотографії щасливих собак та яскраві відгуки задоволених клієнтів. Ви повинні обачливо ставитись до цього, знаючи, що це ретельно не регулюється. Те, на що Вам дійсно потрібно зосередити увагу, це інформація, представлена трьома пунктами: положення AAFCO про відповідність, гарантований аналіз та список інгредієнтів.

Положення AAFCO про відповідність

Американська асоціація контролю якості продуктів харчування є органом управління, який регулює виробництво продуктів для домашніх тварин: ця організація виконує таку ж саму роль в промисловості харчування для тварин, яку FDA виконує в промисловості людського харчування. Коли мова йде про потреби в харчуванні собак, AAFCO встановила вимоги до харчування для трьох категорій:

собаки на усіх стадіях життя;
дорослі собаки;
цуценята та годуючі чи вагітні тварини.

Перш ніж корм для тварин може бути проданий, його потрібно протестувати та порівняти з вимогами до поживних речовин, встановленими AAFCO для відповідної стадії життя. У деяких випадках AAFCO може змінювати розгляд продукту, але багато кормів оцінюються на основі вимог до харчування. Якщо продукт розроблений, щоб відповідати мінімальним вимогам до харчування для певної стадії життя, на етикетці буде зазначено про відповідність, що виглядає приблизно так:

"Бренд X корму для тварин розроблено таким чином, щоб відповідати рівням харчування, встановленим Американська асоціацією контролю якості продуктів харчування для собак на усіх стадіях життя".

Якщо це написано на упаковці для домашніх тварин, Ви можете не перейматись, знаючи, що вона відповідатиме мінімальним вимогам до харчування Вашого собаки. Однак, слід враховувати, що це твердження не є показником якості - це може відповідати мінімальним вимогам за рахунок неякісних інгредієнтів та добавок. Після перевірки AAFCO вам слід ознайомитись із гарантованим аналізом та списком інгредієнтів для визначення якості продукту.

Гарантований аналіз

Гарантований аналіз корму для домашніх тварин повинен показувати мінімальний вміст білку, жиру, харчового волокна та вологість. Багато вказують вміст омега-3 та омега-6 жирних кислот, пробіотичних добавок та інших поживних речовин, але це не є обов'язковим. Гарантований аналіз - це те, куди Ви можете подивитися, щоб визначити, чи відповідає продукт вимогам до харчування Вашого собаки. Якщо Ви обираєте між двома сухими кормами, то використовуйте гарантований аналіз для порівняння, але за умови, що їх вологість однакова. Більшість сухих гранул мають 10% вологості. Якщо ви хочете порівняти два види консервованого корму, то цей показник може відрізнятися.

Найкращим способом порівняння двох консервованих кормів є переведення значень з гарантованого аналізу в дані сухої речовини. Щоб зробити це, просто відніміть від 100% відніміть вологість, щоб визначити загальний вміст сухої речовини. Потім візьміть кожне значення для білка, жиру та клітковини та поділіть на сумарний відсоток сухої речовини. Наприклад, якщо у вас корм з вологістю 75% і вміст білку 10%, Вам потрібно відняти 75% від 100%, тобто вміст сухої речовини - 25%. Потім розділити вміст білка, 10%, на вміст сухої речовини, 25%: вміст сухої речовини білка - 40%.

Окрім знання того, як перетворити дані гарантованого аналізу в дані сухої речовини, також буде корисно знати ідеальні діапазони для певних поживних речовин в залежності від віку Вашого собаки. Ось рекомендовані співвідношення поживних речовин для собак на всіх стадіях життя відповідно до вимог до харчування собак згідно з AAFCO:


Стадія життя              Рекомендований вміст білку            Рекомендований вміст жиру

Цуценята (0 до 12 місяців)         22% – 32%                                         10% до 25%
Дорослі                                        15% до 30%                                        10% до 20%
Активні та робочі                       22% до 32%                                        15% до 40%
Високоактивні робочі                28% до 34%                                        мінімум 50%
Вагітні та годуючі                      25% до 35%                                        мінімум 20%

Окрім різних рекомендацій щодо білків та жирів, різні собаки мають різні норми калорій. Середній дорослий собака потребує близько 30 калорій на фунт ваги, щоб підтримувати його обмін речовин і м'язову масу. Маленькі та іграшкові породи мають дуже швидкі метаболічні процеси, тому їм може знадобитися менше калорій, ніж великим, і калорійність для них вимірюється на 1 фунт ваги тіла. У невеликих собак - 40 - 50 калорій на фунт ваги в залежності від рівня активності. У деяких випадках великим та гігантським породам може знадобитися лише 20 калорій на фунт ваги, якщо вони досить неактивні. Зверніться до інструкцій з годівлі на упаковці корму, щоб визначити, як годувати Вашого собаку, і стежте за вагою протягом декількох тижнів, щоб побачити, чи потрібно вносити будь-які зміни.

Список інгредієнтів

Третє і найважливіше, що потрібно шукати на упаковці корму для домашніх тварин - список інгредієнтів. Ці списки показують всі окремі інгредієнти, які входять до складу певного корму, і організовані в порядку зменшення - це означає, що ті, яких найбільше, знаходяться у верхній частині списку. Переконавшись, що продукт відповідає мінімальним вимогам до харчування вашого собаки, Ви можете перевірити список інгредієнтів, щоб побачити, звідки беруться ці значення. Високоякісні корми для собак завжди будуть мати джерела тваринного білка як перші складники, в ідеалі з кількома додатковими джерелами білка. Уникайте будь-якого корму, який вказує вуглеводи (особливо кукурудзу, пшеницю або сою) як перші інгредієнти.
Читання списків складників   корму для собак може бути заплутаним, тому що іноді виробники використовують не такі назви інгредієнтів, до яких Ви звикли, і вони також можуть додавати такі слова як "субпродукт" або "мука". Якщо Ви не впевнені, що це за інгредієнт, Ви завжди можете ознайомитися з визначенням терміну, що дає AAFCO. Як правило, якщо продукт містить багато інгредієнтів, які ви не можете легко ідентифікувати, це, мабуть, не те, чим Ви хочете годувати собаку. Часто трапляється, що чим менше інгредієнтів, тим краще, адже чим довше буде список інгредієнтів, тим більше шансів знайти низькоякісні інгредієнти та наповнювачі. Не пошкодуйте свого часу, переглядаючи список складників, беручи до уваги три основні поживні речовини (білок, жир та вуглеводи).

Окрім розгляду інформації, яку Ви дізнаєтеся від AAFCO про відповідність харчування, гарантованого аналізу та переліку інгредієнтів, можливо, Вам також доведеться враховувати певні дієтичні потреби, які має Ваш собака. Якщо він страждає харчовою алергією, проблемами травлення або чи зі здоров'ям, Ваш ветеринар може дати певні рекомендації щодо його дієти. Не купуйте певну ветеринарну формулу, яка призначена для лікування специфічних проблемам зі здоров'ям: у багатьох випадках ціни на них вищі, ніж на звичайні корми, що можуть допомогти Вашому собаці. Завжди звертайтеся до свого ветеринара перш ніж змінювати дієту улюбленця, і якщо Вам потрібно буде змінити харчування, поступово переходьте до нового, щоб зменшити ризик розладу травлення.

Читання етикеток корму для домашніх тварин - це те, що потребує часу та практики, але це буде безцінним вмінням. Знаючи основні потреби у харчуванні собак та розуміння того, на що потрібно звертати увагу на упаковках корму для домашніх тварин, Ви зможете знайти ідеальну формулу для Вашого улюбленця.

Публікація мовою оригіналу (eng.) https://blog.spf.com.ua/2018/01/dog-food-types.html
Першоджерело  https://dogfood.guide/types/

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Чи розрізняють собаки смаки?

ТОП найгірших та найкращих кормів для собак 2018