Чи розрізняють собаки смаки?

Якщо Ви дивитеся рекламу кормів для собак, то, скоріше за все, Ви думаєте, що почуття смаку Вашого улюбленця досконале. Проте це далеко не так. Собаки розрізняють смаки набагато гірше, ніж люди. У той час як ми маємо приблизно 9000 смакових рецепторів, у наших чотирилапих друзів їх лише близько 1700. Тобто, їх почуття смаку - лише шоста частина від нашого, але це не значить, що собаки взагалі не розрізняють смаки, бо насправді їх смакові рецептори мають деякі унікальні особливості, яких немає в людей.

Дослідження показали, що собаки розрізняють 4 основні смаки, як і люди: солодкий, кислий, солоний і гіркий. Проте наші улюбленці мають особливі смакові рецептори на кінчику язика, чутливі до води, що також є у котів та інших хижих тварин. Ці рецептори реагують на воду і стають більш чутливими після споживання солоної та солодкої їжі. Теорія полягає в тому, що будучи в дикій природі, організм тварин може потребувати більше води після харчування певними продуктами, і таким чином уникати зневодення.
Собаки реагують на чотири смакові відчуття не так, як ми, і вважається, що природа відіграла певну роль у цьому. На відміну від людей та інших тварин, вони не мають потягу до солоного. Це, ймовірно, через те, що дієта їхніх предків складалася з 80% м'яса – досить солоної їжі. Таким чином, роблячи харчування солоними продуктами не таким смачним, природа подбала про запобігання надмірного споживання солі тваринами, так само як і про харчування гіркими та кислими продуктами, приймання в їжу яких часто закінчується отруєнням. Оскільки собаки всеїдні тварини, в них також розвинувся потяг до солодких смаків, і це, швидше за все, через споживання їхніми предками овочів та фруктів.
Якщо собаки можуть розрізняти смаки, чому ж вони їстимуть усе, починаючи з яловичих реберець і закінчуючи сміттям? Уся справа в рецепторах нюху. Хоча вміння собак розрізняти смаки схоже на людське, їх нюхові почуття в мільйон разів сильніші. Запах і смак дуже тісно пов'язані, і наші улюбленці можуть розрізняти смак через орган нюху, розташований вздовж піднебіння. Хоча собаки можуть розрізняти продукти, що містять та не містять м’ясо, не нюхаючи їх, вони не можуть розрізнити курку, яловичину, рибу чи свинину без запаху. Люди не мають здатності розрізняти запахи у цьому сенсі, але це, безумовно, доводить те, що якщо щось пахне добре, це буде до смаку Вашому собаці. Це також пояснює, чому нашим улюбленцям більше до смаку вологі корми, що пахнуть сильніше, ніж звичайні сухі. Консерви зазвичай більш запашні, а отже, більш привабливі. Собаки розрізняють смаки, хоча і не дуже добре без нюху, що розвинений набагато краще людського. Чотирилапі мають приблизно 125 мільйонів сенсорних залоз в носі в залежності від породи, у порівнянні з 5-10 мільйонами, що є у людей, проте собаки, зазвичай, не дуже прискіпливі у виборі того, що вони їдять. Але якщо Ваш улюбленець не належить до таких – обирайте продукти чи корми, які добре пахнуть, і це збільшить шанси, що йому сподобається. Вважається, що багато проблем з перебірливими у їжі собаками не пов’язані зі смаком чи запахом їжі: Ваш розумний улюбленець просто чекає від Вас чогось смачнішого (наприклад, Ви пропонуєте йому корм, а потім, коли він відмовляється, відразу даєте яловичину). Наші чотирилапі друзі можуть розрізняти смаки, і, звичайно, вони мають свої уподобання, коли справа доходить до їх улюблених ласощів.

Дізнайтеся більше про харчування собак у відео нижче.

Публікація мовою оригіналу (eng.) http://blog.spf.com.ua/2018/01/can-dogs-taste.htmlПершоджерело http://www.akc.org/content/health/articles/can-dogs-taste/

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Які існують види корму для собак

ТОП найгірших та найкращих кормів для собак 2018