ТОП найгірших та найкращих кормів для собак 2018

Більшість собак їстиме що-завгодно, починаючи із залишків зі столу, знайдених у смітнику, та закінчуючи гранулами наповнювача: їх апетит не знає меж. Зазвичай ваш улюбленець навіть не знає, що він їсть: все, що він знає, це те, воно смачне і приємно пахне. Ваш обов’язок як власника собаки – слідкувати за тим, чим харчується Ваш чотирилапий друг, і бути впевненим в тому, що корм, який Ви йому даєте, забезпечить усі його енергетичні потреби. На жаль, багато власників не приділяють цьому великої уваги і обирають корм, звертаючи увагу тільки на його ціну.
Вам не треба були мільйонером, щоб Ваш собака харчувався високоякісним кормом. Звичайно, корми преміум класу коштують дещо дорожче, але якщо Ви зважаєте на майбутнє, то переваг від годування якісною продукцією набагато більше, ніж недоліків. Якщо Ви економите на харчуванні зараз, то в перспективі це може закінчитися витрачанням немаленьких коштів на лікування проблем Вашого улюбленця, пов’язаних з неправильною дієтою. Так що ж робить корм високоякісним і як відрізнити його від неякісного?

Обрати якісний корм для свого чотирилапого улюбленця не так важко, як Вам може здаватися на перший погляд: Вам треба буде навчитися читати і розуміти етикетки на упаковках корму. Якщо Ви постійно зайняті, на жаль, можуть виникнути складності в тому, щоб виділити трошки свого часу того, щоб обрати правильну дієту для свого собаки. Саме тому ми пропонуємо список 10 найгірших кормів для собак 2018 року, і список з 5 кормів, над якими Вам варто було б задуматися, щоб зробити їх частиною дієти Вашого улюбленця. Тому налаштуйтесь і продовжуйте читати, щоб дізнатись більше про те, яким кормом варто харчуватись Вашій собаці, а якого варто уникати.

Топ найгірших кормів для собак 2018 року
Всі корми для собак далеко не однакові, але більшість низькоякісних мають дещо спільне. Деякі з найгірших брендів мають в основі своєї продукції такі наповнювачі як кукурудза та пшениця, що робить вміст корму високовуглеводним, а не м’ясомістким. Виробники неякісних кормів для тварин використовують у великих кількостях субпродукти і рослинні білки, а також застосовують штучні барвники і ароматизатори задля того, щоб зробити свою продукцію привабливішою для домашніх тварин та їх власників. Ще одна спільна особливість низькоякісних кормів – часті відклики товару. Нижче наведений топ найгірших брендів кормів для собак 2018 року.

Alpo
Бренд кормів The Alpo був заснований близько 80 років тому, а його метою було виготовлення корму з високим вмістом м’яса. The Alpo це один з декількох брендів виробника Purina, відомого за такі низькоякісні корми як Beneful, Mighty Dog, Purina Dog Chow, T-Bonz, та Waggin’ Train. Бренд The Alpo продається як корм з високим вмістом м’яса, але правда в тому, що він містить штучні добавки та низькоякісні інгредієнти. Вологий корм їх виробництва постачається в різноманітті смаків, приготований в так званому “смачному соусі” з філе-міньйону і бекону. Однак якщо поглянути на список інгредієнтів, то ми побачимо субпродукти та штучні ароматизатори. The Alpo це, насамперед, бренд вологого корму для тварин, та це не заважає виробнику використовувати такі неякісні складники сухого корму як кукурудза, рослинні білки та соєве борошно.

Історія відкликів: За 80 років існування бренд The Alpo був об’єктом численних відкликів, а за останнє десятиліття був один серйозний, який торкнувся більш ніж десятка продуктів і стосувався зараженню меламіном.

Проблемні інгредієнти: м'ясні субпродукти, соєве борошно, кукурудзяне борошно, м’ясо-кісткове борошно, штучні фарбники, ароматизатори та консерванти.

The Grreat Choice
Корми The Grreat Choice виготовляються компанією PetSmart, що є однією з провідних у Сполучених Штатах. The Grreat Choice пропонує корми для цуценят, дорослих собак, собак малих та великих порід, які не тільки легкодоступні в магазинах PetSmart, а й дуже доступні: 20-фунтовий мішок коштує менше 15 доларів. Цього вже має бути достатньо, щоб задуматись над якістю, але проблеми на цьому не закінчуються. Поглянувши на список інгредієнтів The Grreat Choice ми бачимо кукурудзу, пшеницю, сою, а також кісткове борошно та жир птиці. Бренд позиціонує свій корм як “повноцінне харчування для здоров’я та життєвого тонусу”, але гірка правда в тому, що це ніщо інше як низькоякісний продукт з великою кількістю дешевих наповнювачів та штучних добавок. Корми The Grreat Choice також містять мінімум сирого протеїну та жиру, і разом з цим є високовугледводними.

Історія відкликів: Останніми роками бренд The Grreat Choice був об’єктом двох відкликів: у 2007 в зв’язку з потенційним зараженням меламіном і у 2009 в зв’язку потенційним зараженням сальмонелою.

Проблемні інгредієнти: кукурудза, м’ясо-кісткове борошно, пшениця, м'ясні субпродукти, штучні барвники, ароматизатори та консерванти.

Purina Dog Chow
Назва The Purina застосовується до багатьох кормів, виготовлених компанією Nestle Purina PetCare. Ця компанія почала як Ralston Purina в 1893 і на сьогодні виробляє багато різних лінійок кормів. Purina Dog Chow – один з найперших кормів The Purina, і, на жаль, один з найгірших. Purina Dog Chow пропонує асортимент кормів для цуценят, дорослих собак, собак великих та малих порід, собак, прискіпливих у їжі, а також натуральні формули та формули для регулювання ваги. Перші інгредієнти в рецепті класичного Dog Chow - цільні зерна кукурудзи, м’ясо-кісткове борошно, соєве борошно та субпродукти курки. В цілому, Purina Dog Chow використовує багато низькоякісних наповнювачів і такі непотрібні в кормі інгредієнти як кукурудза, пшениця та соя, а також штучні барвники, ароматизатори та консерванти. На жаль, більшість власників собак все ще купують ці корми через їхню вартість і через те, що вони здаються якісними з першого погляду на те, що написано на упаковці.

Історія відкликів: Роками Бренд Purina був об’єктом багатьох відкликів, хоча жоден з них не стосувався Dog Chow.

Проблемні інгредієнти: цільні зерна кукурудзи, м'ясо-кісткове борошно, соєве борошно, субпродукти курки, цільні зерна пшениці, штучні барвники, ароматизатори та консерванти.

Beneful 

Beneful – це ще одна лінійка корму виробника Purina. Бренд був заснований 2001 року і його основною особливістю є різноманітні кольори, форми і текстури гранул корму. Beneful пропонує сухі та вологі корми, що містять “справжнє м’ясо” курки, лосося та великої рогатої худоби. Якщо Ви подивитесь на список інгредієнтів деяких формул то, не дивлячись на те, що в них є справжнє м'ясо, його кількість набагато менша за кількість субпродуктів та рослинного білку. Наприклад, в інгредієнтах формули Beneful Originals з яловичиною яловичина перша в списку, але відразу за нею – наповнювачі, субпродукти, штучні барвники та ароматизатори. Вологий корм Beneful також містить кукурудзу, пшениця, соя та штучні добавки.

Історія відкликів: За останнє десятиліття бренд Purina був об’єктом багатьох відкликів, але тільки один серйозний стосувався лінійки Beneful. У 2016 році вологий корм Beneful був відкликаний через неадекватно високу кількість вітамінів та мінералів. Beneful також був об’єктом багатьох скарг власників домашніх тварин, але Purina стверджує, що все це звинувачення безпідставне.

Проблемні інгредієнти: клейковина пшениці, м'ясні субпродукти, соєве борошно, цільні зерна кукурудзи, цільні зерна пшениці, субпродукти птиці та свинини, штучні барвники, ароматизатори та консерванти.

Pedigree
Корм для тварин Pedigree виготовляється на заводах Mars PetCare, яка, в свою чергу, є дочірньою компанії Mars, Inc – шостої у списку найбільших компаній Сполучених Штатів. Pedigree пропонує широкий вибір сухого та вологого корму, а також ласощів, позиціонуючи себе як “справді хороший корм”. Цей бренд має формули для цуценят, дорослих та літніх собак, а також особливі формули для собак різних розмірів і з різними потребами в дієті. Проте переглянувши список інгредієнтів, Ви побачите, що вони мало чим відрізняються. Більшість формул Pedigree містять цільні зерна кукурудзи як перший інгредієнт. Цей складник є не тільки одним з поширених харчових алергенів для собак, а й містить в собі дуже мало поживної цінності. Корми Pedigree високовуглеводні і складаються в своїй більшості з неякісних наповнювачів та штучних добавок. Робить цей бренд таким популярним те, що його легко знайти, а його ціна дуже доступна.

Історія відкликів: Останніми роками бренд Pedigree був об’єктом багатьох відкликів. У 2014 році повідомляли про металеві фрагменти у кормі, а у 2012 – про пластикові. Інші відклики стосувалися потенційному зараженню сальмонелою.

Проблемні інгредієнти: борошно з цільних зерен кукурудзи, цільні зерна пшениці, соєве борошно, подрібнений рис, м'ясо-кісткове борошно, штучні барвники, ароматизатори та консерванти.

Royal Canin
Бренд Royal Canin був заснований у 1968 році і з того часу став одним з найбільших брендів корму для тварин через його різноманітність. Royal Canin пропонує сотні формул для тварин різних стадій і способу життя, розміру і стану здоров’я. Royal Canin добре знаний за свої формули для різних порід. На жаль, вони мало чим відрізняються між собою і містять багато низькоякісних вуглеводів і субпродуктів. Формули Royal Canin зазначають тваринні субпродукти як основне джерело білка, але це не завжди основний інгредієнт: у багатьох на першому місці кукурудза чи пшениця. Виробник додає у склад хелатні мінерали, але всеодно у кормах міститься багато низькоякісних інгредієнтів. В цілому, Royal Canin не є брендом високоякісних кормів.

Історія відкликів: За останній час Royal Canin був об’єктом кількох відкликів, насамперед через ймовірне зараження меламіном. У 2007 році мали місце два відклики, що стосувалися високого рівня вітаміну D3.

Проблемні інгредієнти: глютен пшениці, кукурудзяне борошно, субпродукти курки, подрібнений рис, кукурудза, дріжджі, штучні ароматизатори, консерванти.

Hill’s Science Diet
Хоча Hill’s Science Diet вважається вибором багатьох ветеринарів, ці судження помилкові. Hill’s може вважатися одним з найбільших брендів корму для тварин в світі через свою різноманітність, але не одним з найкращих з точки зору якості. Hill’s Science Diet виготовляється Hill’s Pet Nutrition, Inc., і формули цього корму можна знайти по всьому світу в магазинах для тварин та ветеринарних клініках. Цей бренд пропонує широке різноманіття кормів для цуценят, дорослих собак та собак у віці, собак малих та великих порід, а також спеціальні формули для тварин з проблемами зі здоров’ям. Проте якщо поглянути на список інгредієнтів формул Hill’s Science Diet, то особливої різниці між ними Ви не знайдете, але помітите, що всі вони містять багато низькоякісних складників. Наприклад, в багатьох продуктах Science Diet на першому місці в списку інгредієнтів стоять вуглеводи, і більшість формул має в своєму складі кукурудзу, пшеницю і сою.

Історія відкликів: Бренд Hill’s Science Diet був об’єктом відкликів багато разів: у 2015 році продукти були добровільно вилучені самою компанією через проблеми з маркуванням, у 2007 - в зв’язку з потенційним зараженням меламіном і у 2014 в зв’язку потенційним зараженням сальмонелою.

Проблемні інгредієнти: цільні зерна, пивоварні рис, соєве борошно, соєва олія, цільне зерно кукурудзи, білок гороха, штучні ароматизатори та консерванти.

Kibbles ‘n Bits

Цей корм один з найпопулярніших на ринку продукції для тварин, і він також є 5 найбільшим брендом кормів для собак в США. Kibbles ‘n Bits виготовляється Big Heart Pet Brands, а на ринку представлений сухим та вологим кормом. Бренд обіцяє "радість в кожному шматочку", але якщо поглянути на список інгредієнтів, то стає зрозумілим, що там немає не тільки радості, а й багатьох високоякісних складників. Вологі корми Kibbles 'N Bits нібито зроблені з такого ароматного смаженого м’яса як яловичина і курка, але якщо ви подивитеся на список інгредієнтів сухих кормів цього бренду, то побачите, що вони є дуже високовуглеводними, і дуже часто кукурудза є першим складником. У формулах вологого корму Kibbles 'N Bits також багато кукурудзи, пшениці, сої, субпродуктів та рослинних білків.

Історія відкликів: Незважаючи на те, що Kibbles n 'Bits використовує безліч низькоякісних інгредієнтів та наповнювачів у своїх продуктах, в історії бренду не було жодного відклику.

Проблемні інгредієнти: кукурудза, соєве борошно, пшеничне борошно, соєве борошно, кукурудзяний сироп, м'ясні субпродукти, концентрат соєвого білка, штучні барвники, ароматизатори та консерванти.

Ol’ Roy

Корми Ol’ Roy виготовляються Mars Group для продажу в магазинах Walmart. Не дивлячись на те, що Ol’ Roy належить, напевно, до списку найгірших брендів всіх часів, він все ще є одним з найпопулярніших у США, адже його легко знайти, а його ціна дуже доступна, хоча мережа магазинів Walmart не рекламує його взагалі. Ol’ Roy заявляє, що його корм має “чудовий м’ясний смак для заохочення здорового апетиту”, а на самій упаковці зазначена пропозиція порівняти цей продукт з Purina Dog Chow. Це саме по собі має викликати сумніви, адже Purina Dog Chow не є якісним кормом. Поглянувши на список інгредієнтів, бачимо використання кукурудзи, пшениці, сої, а також низькоякісних м'ясних продуктів та штучних добавок. 50-фунтовий мішок Ol’ Roy, коштує менше 25 доларів, що є сигналом тривоги - високоякісна їжа собак не продається за таку низьку ціну.

Історія відкликів: За останні роки Ol’ Roy був об’єктом кількох відкликів: два у 2007 та 2008 в зв’язку з потенційним зараженням сальмонелою, і один у 2007 в зв’язку з потенційним зараженням меламіном.

Проблемні інгредієнти: подрібнена кукурудза, м'ясо-кісткове борошно, соєве борошно, субпродукти птиці, подрібнений рис, пшеничні висівки, штучні барвники, ароматизатори, та консерванти

Diamond
Компанія Diamond Pet Food є власністю Schell & Kampeter і має 3 лінійки корму: Diamond, Diamond Naturals та Diamond Naturals Grain-Free. Незважаючи на те, що Diamond Naturals та Diamond Naturals Grain-Free є достатньо якісними продуктами, лінійка корму для собак Diamond залишає бажати кращого. Diamond позиціонується як “супер-преміум корм без преміальної ціни з високим рівнем засвоюваності”, але це не зовсім так. Якщо поглянути на список складників формул Diamond, то серед перших трьох інгредієнтів знайдемо кукурудзу, пшеницю чи сою. Ці корми також дуже високовуглеводні і містять рослинні білки.

Походження багатьох м’ясних інгредієнтів незрозуміле, наприклад, “рибна мука”, або ж це субпродукти сумнівної якості. Проте на відміну від багатьох брендів, в складі кормів Diamond є хелатні мінерали і немає штучних барвників і консервантів. Тим не менш, при виборі корму для Вашого улюбленця варто уникати брендів, що включать пшеницю, кукурудзу чи сою в складники свого продукту.

Історія відкликів: Компанія Diamond Pet Food має довгий список відкликів, кілька з яких мали місце у зв’язку з потенційним зараженням сальмонелою. Не дивлячись на те, що більшість мали відношення до конкретної формули чи партії, багато також стосувалися широкого асортименту продукції: у 2012 році відклик був щодо десятка продуктів.

Проблемні інгредієнти: пшеничне борошно, борошно з цільних зерен кукурудзи, рисові висівки, м'ясне борошно, субпродукти птиці.


Найкращі корми 2018 року для Вашого улюбленця
Тепер, коли Ви вже знаєте про найгірші представлені на ринку корми для собак, Вам має бути цікаво дізнатись про бренди, які ми рекомендуємо. В топі 2018 року тільки найкращі корми, що мають в своєму складі такі високоякісні інгредієнти як справжнє м'ясо, морепродукти, засвоювані вуглеводи та корисні жири. Бренди, про які буде йти мова, створюють формули, багаті тваринними білками та наповнені природними джерелами основних поживних речовин для забезпечення збалансованого харчування та оптимального засвоєння. Читайте далі і дізнаєтесь про топ 5 кормів для собак, які ми рекомендуємо:

Acana Regionals
Бренд Acana відомий за його високоякісні та біологічно відповідні формули корму для тварин. Біологічно відповідна дієта – це харчування, в основі якого лежить м’ясо, щоб максимально уподібнити їжу чотирилапих до раціону диких собак - предків наших домашніх улюбленців. Формули Acana розроблені з філософією цілісного підходу до харчування, що включає в себе

свіже м'ясо, субпродукти, кістки, свіжі фрукти та овочі для повноцінної збалансованої дієти. Acana представлена різними лінійками продуктів, але одна з кращих - лінія сухих кормів Regionals, що містить в своєму складі формули з таких свіжих інгредієнтів як м’ясо тварин, вирощених на ранчо, птиця “вільного вигулу” та риба, виловлена в дикій природі. Корми Regionals складаються з 70% м'ясних інгредієнтів, доповнених овочами, фруктами та травами. Оскільки в кормах Acana є свіжі фрукти та овочі, їм не потрібно насичувати свої формули синтетичними добавками, щоб забезпечити збалансоване харчування.

Історія відкликів: Незважаючи на те, що компанія Acana представлена на ринку вже понад 25 років, вона жодного разу не була об’єктом відкликів. Корми Acana виготовляються Champion Petfoods, виробником з численними нагородами, якому також належить бренд корму для тварин Orijen.

Якісні інгредієнти: куряче м’ясо без кісток, м’ясо індика без кісток, мука з м’яса риб, зелений горошок, червона чечевиця, курячий жир, яйця, оселедцеве масло, гарбуз, шпинат, хелатні мінерали.
Повний огляд корму Acana: https://dogfood.guide/acana/

Earthborn Holistic

Бренд корму для тварин Earthborn Holistic добре знаний за “ цілісний підхід до харчування з високоякісними інгредієнтами, які дбають про здоров’я Вашого улюбленця ”. Ця компанія дотримується особливого підходу до харчування тварин, а це означає, що кожна формула включає в себе ретельно відібрані інгредієнти: все, що потребує Ваш чотирилапий друг, і нічого зайвого. Earthborn Holistic представлений на ринку у вигляді волого та сухого корму, а також беззерновими формулами та формулами з цільним зерном. Компанія використовує у виробництві корму найкращі джерела білка, такі як біла риба і м’ясо курки, а також такі корисні вуглеводи як коричневий рис, овес та ячмінь. Їх беззернові формули виготовлені з використанням таких корисних овочів як солодка картопля, горох та тапіока. Earthborn Holistic це не тільки високоякісні інгредієнти, а й насиченість кожної формули білками та корисними жирами.

Історія відкликів: Бренд Earthborn Holistic виготовляється Midwestern Pet Foods, сімейною компанією в 4 поколінні, яка будучи на ринку з 1940 року жодного разу не стала об’єктом відклику.

Якісні інгредієнти: мука з м’яса курки, мука з білої риби, мука з менхедена, овес, ячмінь, коричневий рис, курчий жир, солодка картопля, насіння льону, морква, шпинат, хелатні мінерали.

Nature’s Variety Instinct
Компанія Nature’s Variety пропонує кілька різних лінійок корму для тварин, але дві основних - Instinct та Prairie. Лінійка Instinct дуже різноманітна і представлена як традиційним гранульованим кормом та консервами, так і свіжозамороженим, високобілковим, та формулами з мінімальною кількістю інгредієнтів. Кожна формула Instinct має в складниках високоякісний тваринний білок: курку, індичку, качку, баранину або кролика, а також багато формул без зерна. Свіжозаморожені формули містять 95% тваринного білка і не мають глютена або зерна. Загалом, Natures Variety пропонує широкий вибір формул у лінійці Instinct, кожна має неперевершену якість та натуральний смак.

Історія відкликів: Бренд Nature's Variety пропонує багато різних формул, але лінійка Instinct - найкраща. Незважаючи на те, що бренд має відмінну якість, він зіткнувся з кількома невеликими відкликами, що стосуються їх свіжозаморожених формул для собак.

Якісні інгредієнти: курка, індичка, качка, кролик, баранина, курятина, яйця, нут, тапіока, шпинат, броколі, свіжозаморожена курка, свіжозаморожена індича печінка, хелатні мінерали.
Повний огляд корму Natures Variety: https://dogfood.guide/natures-variety/

Taste of the Wild
Бренд Taste of the Wild знає, що тваринам необхідне м’ясо і натуральний смак.

Ось чому всі їх беззернові та багаті на м'ясо формули розроблені відповідно харчування предків наших улюбленців - диких собак. Формули Taste of the Wild містять в собі якісне м'ясо, засвоювані вуглеводи та корисні жири для забезпечення повного і збалансованого харчування, а також доповнюються хелатними мінералами для максимального засвоєння поживних речовин і покращення травлення. Taste of the Wild має в складниках справжнє смажене м'ясо, що доповнюється свіжими фруктами, овочами та бобовими культурами. Бренд має формули для цуценят та собак всіх стадій життя, і кожна з цих формул містить природні джерела корисних речовин. Коротше кажучи, важко зробити щось краще, ніж Taste of the Wild, коли мова йде корм для собак преміум класу.

Історія відкликів: Бренд корму для собак The Taste of the Wild виготовляється компанією Diamond Pet Foods. Незважаючи на те, що Diamond Pet Foods була об’єктом ряду відликів стосовно інших товарних лінійок, у 2012 році був лише один незначний відклик, який стосувався невеликої партії The Taste of the Wild.

Якісні інгредієнти: смажене м’ясо зубра, смажена оленина, смажена баранина, мука океанічної риби, качка, солодка картопля, горох, сочевиця, гарбузово-бобові, чорниця, малина, хелатні мінерали.
Повний огляд корму: https://dogfood.guide/taste-of-the-wild/

Wellness CORE 
Бренд корму для тварин Wellness виготовляється WellPet, LLC і їх продукція дуже різноманітна, але однією з найпопулярніших є беззернова лінійка Wellness CORE, що включає в себе три формули, гранули яких висушені на повітрі, а також асортимент вологих кормів. Існує також сім традиційних беззернових формул, включаючи рецепти для цуценят, дорослих собак, собак малих та великих порід, а також для регулювання ваги. Корми Wellness CORE багаті білками і збалансовані для того, щоб забезпечити оптимальне харчування, а також містять омега-3 жирні кислоти для підтримки здорової шкіри та шерсті Вашої собаки. Що до вуглеводів у складі корму, то Wellness CORE додає солодку картоплю і інші овочі задля забезпечення Вашого улюбленця основними поживними речовинами.

Історія відкликів: Бренд Wellness існує з 1926 року і пропонує широкий асортимент продукції. Незважаючи на те, що Wellness існує вже давно, в історії бренду існує дуже мало відкликів, і лише один незначний, що стосувався лінійки продуктів Wellness CORE для котів через низький рівень тіаміну.

Якісні інгредієнти: курка, індичка, печінка індички, лосось, нут, горох, картопля, лльняне насіння, солодка картопля, яблука, морква, лососеве масло, хелатні мінерали.

Це лише деякі з високоякісних кормів для собак, представлених на ринку у 2018 році. Якщо Ви справді турбуєтеся про свого улюбленця, Ви зробите все, щоб його потреби у харчуванні були задоволені у найздоровіший та найсмачніший для нього спосіб. Не обманюйте самі себе, купуючи корми брендів, які знані за низьку якість продукції: давайте Вашому чотирилапому улюбленцю те харчування, на яке він заслуговує, і він неодмінно буде Вам вдячний!

Публікація мовою оригіналу (eng.) http://blog.spf.com.ua/2018/01/10-worst-dog-foods-of-2018-and-5-we.html.
Першоджерело https://dogfood.guide/best-and-worst/

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Чи розрізняють собаки смаки?

Які існують види корму для собак